Lukáš Horníček se na 4 roky upsal SC Braga

Pardubický odchovanec a absolvent RFA Pardubického kraje Lukáš Horníček definitivně přestupuje do portugalského velkoklubu SC Braga, v novém působišti podepsal čtyřletou smlouvu.

Ten příběh pravděpodobně znáte. Brankář Lukáš Horníček od mládežnických kategorií ukazoval, že patří k největším talentům pardubického fotbalu a své nadání rozhodně nepromarnil. V létě loňského roku sice zasáhl do přípravných zápasů s pardubickým A-týmem, ale krátce poté se odebral prostřednictvím agentury Global Sports do portugalského Sporting Clube de Braga.

Tehdy šlo o roční hostování s opcí a český reprezentant se zkušenostmi z mládežnického Eura U17 se za Pyrenejemi zalíbil natolik, že se Braga rozhodla uplatnit opci na talentovaného českého reprezentanta. Lukáš Horníček, který nedávno oslavil 18. narozeniny, je aktuálně v Pardubicích, o své sportovní budoucnosti má pro příští roky jasno.

Z přestupu mladého hráče má radost i sportovní manažer FK Pardubice Vít Zavřel. „Již od Lukášova útlého věku jsme věděli, že Lukáš je megatalent a jsme rádi, že to již v 18 letech dotáhl do velkého klubu,“ okomentoval přestup, který je výsledkem systematické práce s pardubickou mládeží. „Víme, že je to největší přestup v historii pardubického fotbalu, jsme na Lukáše a všechny, kteří se na jeho vývoji podíleli, pyšní. I dál ho budeme pozorně sledovat, jeho odchodem se nemění nic na tom, že Lukáš je Pardubák a těm držíme palce za všech okolností.“

Co o Lukášovi říká šéftrenér RFA Pardubického kraje Ladislav Matras: Na Lukáše, mám ty nejlepší vzpomínky. Nebyly s ním vůbec žádné problémy, ba naopak – dělal věci navíc, přidával si. Pro mě to byl ideální prototyp akademika – poctivý, pokorný, pracovitý kluk, kterému šla i škola. Nastupoval hned v prvním roce existence RFA Pardubického kraje. Vůbec jsme u něj neváhali, od začátku jsme měli jasno. Vždy ukazoval svůj výrazný talent po sportovní i charakterové stránce. Tam, kde momentálně je, je naprosto oprávněně, a my mu fandíme, že půjde ještě dál.”