Doporučené stravování pro hráče RFA

Významnou oblast v rámci projektu Regionální fotbalové akademie FAČR (RFA) je úprava a kontrola stravovacího režimu hráčů a vštěpování správných stravovacích návyků. Proto přinášíme doporučení a tipy pro současné a budoucí hráče RFA.

Hráči Regionálních fotbalových akademií FAČR trénují několikrát denně, takže jejich strava může být dostupná energeticky hodnotná a pestrá. Měla by obsahovat pouze dostatek sacharidů, tuků a zejména bílkovin, ale i podíl vitamínů a minerálů, tj. Látky důležité pro sportovní organizování.

Důležitá je také pravidelná strava, hráči ve věku 14 a 15 let nesní velké porce, a to is ohledem na zákazníky, kteří čekají na jídlo a stravování. Celkový počet porcí za den znamená, že u mladých akademiků můžete od šesti do osmi jídel. Nezbytný je pravidelný pitný režim.

Nezanedbatelný efektem je i samotná edukace o možnosti stravovacího režimu, vštěpování jeho důležitosti a náprava špatných stravovacích návyků. „Jde zejména o tom, aby hráči pochopili celý model a měli možnost správného stravování pro sportovní výkony,“ říká Klára Coufalová, nutriční specialista RFA, který dokument Doporučené stravování současných a budoucích hráčů RFA FAČR připravila.

DOPORUČENÉ STRAVOVÁNÍ s tipy na jednotlivé pokrmy ZDE .