O prázdninách jsme nezaháleli

V průběhu prázdnin sice Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje je také v prázdninovém režimu, ale to neznamená, že by se realizační týmy nepřipravovaly na novou akademickou sezónu. Jednou z činností, na kterou máme více prostoru než v průběhu sezóny, jsou návštěvy klubů z regionu na jejich soustředění. Snažili jsme se v rychlosti shrnout dvě takové návštěvy očima našeho fyzioterapeuta Lukáše Wasserbauera do krátkého a přehledného článku.

Ve středu 19.7 zavítala Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje, na soustředění FK Náchod kategorie U14 a U15. V první části proběhlo měření pomocí In Body. Postupně se vystřídaly obě kategorie. Druhá část byla zaměřena na krátkou přednášku, jak by se měl hráč správně stravovat v růstovém spurtu během sezony. Třetí část obsahovala diskuzi s hráči a trenéry. Na odpovědi odpovídal nejen Tomáš Hák, ale i kmenový hráč FK Náchod Dominik Borůvka, který klukům popsal osobní zkušenosti se stravováním v naší Akademii.

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje dorazil ve středu 31.7.2019 v rámci vzájemné spolupráce na soustředění do Horního Bradla, kde proběhlo měření In Body MFK Chrudim kategorie U12 a U13. Hráči byli seznámeni s průběhem vyšetření. Většina hráčů kategorie U13 už na vyšetření byla, takže společně s trenéry mohou zhodnotit výsledky z předešlého a stávajícího testu, a porovnat tak vzájemnou spolupráci a výsledky. Pro hráče kategorie U12 to byla premiéra, ale zvládli vše s úsměvem na tváři. Po skončení se hráči nasnídali, kategorie U12 šla hrát přípravný zápas. Kategorie U13 absolvovala praktickou ukázku s fyzioterapeutem, zaměřenou na správný strečing a rozcvičení před tréninkem. Po skončení se hráči měli možnost zeptat individuálně na danou problematiku.