ČR U14: odveta pro Holanďany

V odvetném utkání jsme chtěli potvrdit velmi dobrý výkon z prvního zápasu. Do odvety jsme nastupovali s cílem získávat rychle míče na soupeřově polovině a být nebezpeční. Domácí nám však dnes ukázali obrovskou kvalitu hráčů na všech postech. V prvním poločase již od úvodu převzali iniciativu a byli jednoznačně lepším týmem. Několik šancí, které si vytvořili zlikvidoval výborný Mazur, kterému výrazně pomáhala velmi dobře fungující obrana. Svou herní převahu dokázali hráči Holandska brankově vyjádřit až v nastavení prvního poločasu, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil domácí útočník.

Ve druhé půli jsme začali být aktivní také my a několikrát dobře kombinovali na soupeřově půlce. I nadále jsme však dnes byli horším týmem a domácí diktovali tempo hry. Svou druhou bankou v utkání pečetili konečný výsledek na 2:0. Naši hráči měli dnes možnost zjistit, co jim v jejich fotbalovém umění ještě chybí. Bylo velmi poučné sledovat technickou, fyzickou a pohybovou vyspělost domácích hráčů. Nám dnes k lepšímu dojmu chybělo více přesnosti v přechodové fázi a kvalita v řešení herních situací.

Pro všechny hráče a členy realizačního týmu to byla skvělá možnost konfrontovat se s výborným soupeřem. Celkově jsem obstáli herně v prvním utkání, ve druhém byl soupeř lepší a zaslouženě zvítězil. Poděkování patří všem členům realizačního týmu, kteří s kluky odváděli výbornou práci. Také bych touto cestou rád poděkoval trenérům z mateřských klubů a RFA, protože většina našich hráčů ukázala velký potenciál. Velmi dobré výkony podali v obou utkáních Gaszcyk, Osvald, Kasal, Kovárník, Šebesta, Málek, Černý a oba brankáři.

 

Nizozemí U14 – ČR U14 2:0 (1:0)

Sestava: Mazur-Svatoš (51. Divíšek), Osvald, Faltus, Daňhel (36. Kasal)-Gaszcyk, Huňa (36. Imider), Horák-Táborský (36. Černý), Šebesta (36. Málek), Kruliš (41. Kovárník).