U14: Cenná remíza s Holandskem v prvním přípravném utkání

Reprezentační výběr hráčů do 14 let se poprvé v tomto týdnu utkal se stejně starým výběrem Nizozemska. Díky brance Kovárníka z penalty remizoval výběr Tomáše Heidenreicha 1:1.

„I přesto, že jsme inkasovali branku hned ve druhé minutě, měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Kluci byli aktivní a snažili se hrát odvážně. Z mírné převahy jsme skórovali Kovárníkem z penalty po faulu na Málka a do konce prvního poločasu byla hra vyrovnaná bez větších šancí,“ uvedl po zápase trenér Tomáš Heidenreich, který je zároveň šéftrenér RFA Ústeckého kraje.

„V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili několik vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. Nadále jsme pokračovali v aktivní a vysokém pressingu a nepouštěli soupeře k jeho charakteristické hře. V této fázi hry jsme předváděli velmi kvalitní výkon a mohli jít do vedení,“ pokračoval trenér.

Ani jeden z týmů se ale již do konce zápasu prosadit nedokázal a utkání skončilo remízou.

„V dalším průběhu začal pomalu soupeř přebírat iniciativu a kontrolu nad utkáním. Z několika individuálních průniků se jim skórovat nepodařilo. Soupeř ukázal vysokou individuální technickou kvalitu, herní myšlení a součinnosti jednotlivých řad. My jsme obstáli v herní odvaze, přechodové fázi a celé utkání jsme drželi principy výstavby hry. A díky tomu jsme hráli s výborným soupeřem vyrovnané utkání,“ dodal trenér.

Ve čtvrtek 16. května se oba týmy utkají v Nizozemsku podruhé.

Nizozemsko U14 – ČR U14 1:1 (1:1)

Branka ČR: Kovárník z pen.

Sestava ČR: Tomas – Daňhel, Osvald, Divíšek (36. Faltus), Kasal (36. Svatoš), Gaszcyk, Imider (46. Horák), Málek – Černý (51. Táborský), Kovárník (46. Krulich), Šebesta (51. Huňa).

ZDROJ: www.fotbal.cz