Skvělý a inspirativní seminář s A. Plachým, K. Novotnou a J. Mühlfeitem

Inspirace, motivace a spousta cenných informací o tom, jak pracovat s dětmi, aby byly nadšené, spokojené, ale hlavně, aby se v životě prosadily s přispěním svých silných stránek. To přesně byl seminář na téma Trénink herní přirozenosti a Odemykání dětského potenciálu, který proběhl 9. 5. 2019 od 16:00 v aule Univerzity Pardubice.

V úvodu semináře společně přes 200 lidí uctilo památku nedávno zesnulé osobnosti, pana Luďka Bukače, který nejen pro český sport udělal obrovský kus práce a na vždy zůstane legendou a inspirací pro mnoho z nás!

Jako první přednášející své mnohaleté trenérské, ale i životní zkušenosti přednesl v poutavé přednášce Antonín Plachý, vedoucí úseku vzdělávání na FAČR. Jak mohli zúčastnění vidět, tak se jedná o muže na svém místě, protože postřehy a cit, který Tonda má pro problematiku přirozenosti vývoje dítěte jsou nevídané. V celkem dvouhodinové přednášce posluchačům sdělil, jak je to s herním, ale také hravém prostředí, jak děti vnímají lásku svých rodičů a jak moc je důležitý přístup trenéra. Celé povídání bylo proložené praktickými videi. Tímto bychom Tondovi rádi poděkovali za čas, který nám věnoval, aby nás inspiroval.

Jako druhé téma v pořadí bylo Odemykání dětského potenciálu. I toto téma přednášeli ti pravý lidé. Jan Mühlfeit společně s Kateřinou Novotnou nám ukázali, jak to vypadá, když se skloubí mnohaleté zkušenosti z nejvyšších pater byznysu a nadšení s bohatými zkušenostmi z práce s dětmi. Jan společně s Kateřinou nám velmi energicky ukázali, jak pracovat s potenciálem dítěte, že každý je jiná osobnost s jinými talenty, a proto každý potřebuje maličko jiný přístup.

Celé naší akci dodala punc skutečnost, že se jí účastnila šestičlenná delegace ze sousedního Slovenska, přesně z klubu MŠK Žilina a část realizačního týmu slovenského národního týmu do 21 let. Naši kolegové přijeli do ČR již o den dříve, aby od čtvrtečního rána mohli navštívit místní regionální akademii a podívat se, jak pracujeme s mládeží. U společného obědu probíhala plodná diskuze, ve které docházelo k inspirativní výměně zkušeností z fungování české a slovenské přípravy fotbalistů na té nejvyšší možné úrovni. Děkujeme trenérům z MŠK Žilina za jejich otevřený a přátelský přístup, ve kterém se celý den odehrával.