Konfrontace s polským výběrem

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 jsme se v Ústí nad Orlicí střetli s výběrem polské akademie Polish soccer skills. Zajímavé měření sil vyznělo lépe pro naši akademii, když jsme poměrně jasně zvítězili 9:0. O hodnocení utkání jsme požádali trenéra RFA Pardubického kraje Miroslava Štichauera.

RFA Pardubického kraje U15 – výběr polské akademie “Polish soccers skills” 9:0 (3:0)

“Utkání s výběrem polské akademie jsme sehráli na pěkně připraveném stadionu v Ústí nad Orlicí. Od prvních minut jsme diktovali tempo hry a soupeře ve všech směrech přehrávali, Jak v dovednostech s míčem, tak i v kombinaci a agresivitě v soubojích. Soupeř našemu tempu stačil ještě v prvním poločase, druhý se již nesl ve znamení naší velké převahy, kterou jsme vyjádřili i gólově. K vidění bylo mnoho pěkných akcí a gólů. Soupeř naši branku po celé utkání vážněji neohrozil. Pochvala pro kluky za předvedený výkon,” zhodnotil utkání Miroslav Štichauer, trenér RFA Pardubického kraje.

K utkání nastoupili:

Kumprecht, Šimůnek – Schmidt, Tecl, Husák, Břeň, Svoboda, Záruba, Kraj, Netolický, Lexman, Bauer, Jeník, Pandula, Jakeš

RFA Pardubického kraje U14 – výběr polské akademie “Polish soccers skills” 7:0 (5:0)

Sestava: Novotný Šimon – Reinberg, Divišek, Metelka, Novotný Lukáš – Macák, Flaška, Svatoš, Halda – Borůvka, Prokeš

Střídali: Kuja, Pluhař, Kaufman, Kožený,Houfek, Lorenc

Střelci: Halda 2x, Borůvka 2x, Svatoš, Macák, Flaška

Utkání zhodnotil trenér Michal Morávek: “V prvním poločase se utkání většinou odehrálo na polovině soupeře, který aktivitou a důrazem leckdy i předčil naše hráče, ale nedařila se jim výstavba hry. Nám se naopak od začátku zápasu dařilo pronikat obranou, šikovně jsme kombinovali a využívali volné prostory v křídlech a tlačili se do zakončení. K tomu se v prvním poločase dařilo i střelecky, kdy jsme ze minima vytěžili maximum a utkání v prvním poločase rozhodli. V druhém poločase se hra vyrovnala, soupeř zlepšil kombinaci a přechod do útoku, my naopak přidali na složitosti, ale na konečném výsledku to znát nebylo. Děkujeme všem hráčům za dobrou reprezentaci RFA Pardubického kraje.”