Testy prošli také hráči TJ Sokol Libchavy

V pátek 1. 3. 2019 zavítal náš fyzioterapeut Tomáš Hák do Sněžného do penzionu Horalka na soustředění týmu TJ Sokol Libchavy. S realizačním týmem byla tato akce domluvená již 2 měsíce dopředu a vše perfektně klapalo. Po měření tělesného složení na přístroji InBody 230 proběhla přibližně půl hodinová přednáška na téma základní principy stravování 

“Změřili jsme cca 25 hráčů, kde převážná většina byla dorosteneckého věku. Opět se mi potvrdilo pravidlo, že kluci mimo velké aglomerace mají prokazatelně vyšší svalovou hmotu, jinak tomu nebylo ani u zdejších kluků. Bohužel se potvrdil i druhý trend a to ten, že čím měříte mladší a mladší ročníky, tím jsou výsledky horší. V Pardubické RFA i FK a v jiných klubech v kraji je to obdobné. Proto nabádáme již od přípravkového věku, že stravování nelze podceňovat , naopak již tam položit základy stavby tělesné konstituce,” říká Tomáš Hák.

“V přednáškové části padaly dotazy převážně na suplementaci, což je v tomto dorosteneckém věku normální. Děkuji za spolupráci všem trenérům, kteří se tam o kluky starají a v říjnu zase na viděnou,” uzavírá fyzioterapeut.

Měření tímto přístrojem je možné po domluvě uskutečnit u všech žákovských mužstev z našeho spádového území, která o něj bude mít zájem. Kontakty na nás naleznete ZDE.