Zítra schůzka s rodiči a hráči ročníku 2006

Zítra 20. 2. 2019 se uskuteční prezentace pro rodiče a hráče ročníku 2006 s vedením RFA FAČR a realizačním týmem Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. V prezentaci zazní informace ohledně chodu a principů Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Celá prezentace začíná v 16 hod. v konferenční místnosti Administrativního centra Vinice (K Vinici 1256, 530 02 Pardubice)

Požádali jsme o pár slov pana Ladislava Matrase, šéftrenéra RFA Pk: “Vybráno máme 25 hráčů, kteří se porvou o možnost být členem RFA. Vybraní kluci prošli 1,5 ročním sledováním, testováním a procesem vzájemného poznávání. Na jaře nás čeká několik kempů, kde se rozhodne s jakým počtem nastoupíme do dalšího školního ročníku. Znovu to vypadá, že se nám rýsuje velmi dobrý tým s kterým bude radost pracovat.” 

Na společné setkání se těší:

  • Ladislav Matras (šéftrenér RFA FAČR Pardubického kraje)
  • Jiří Kotrba, M.B.A (technický ředitel FAČR)
  • Václav Mrázek (hlavní trenér české reprezentace U15, manažer RFA FAČR)
  • Karel Poborský ( vedoucí úseku talentované mládeže FAČR)
  • PhDr. Marta Boučková ( vedoucí úseku psychologie RFA FAČR)

 

RFA podnikají kroky k finalizaci výběrů pro příští školní rok

Regionální fotbalové Akademie (RFA) mají v úvodu nového kalendářního roku nabitý program. Po zimních soustředěních v horských střediscích podnikají RFA kroky v procesu finalizace výběrů pro příští školní rok 2019/20.

Nejpozději na konci května už totiž školy musí znát jména nanejvýš 200 hráčů ročníku 2006 do 14 let, kteří od září nastoupí do systému Regionálních fotbalových Akademií po celé České republice.

Na jaře tak probíhá proces finalizace výběrů. RFA během něj organizují otevřené regionální tréninky, které jsou v daných krajích přístupné pro všechny hráče ve stanoveném věkovém limitu.

Během otevřených regionálních tréninků se tvoří užší výběry a rodiče vytipovaných hráčů jsou následně zváni na semináře organizované Fotbalovou asociací České republiky ve spolupráci s členy jednotlivých RFA. Na nich jsou od února do dubna rodiče seznamováni s chodem a fungováním akademií.

Širší výběr hráčů navíc absolvuje ve stejném období několik společných tréninků a finální výběrový kemp.

Do Akademií jsou vybíráni hráči nejen na základě svých fotbalových dovedností, ale zároveň i charakterových vlastností, mentální odolnosti a dalších klíčových atributů důležitých pro potenciální profesionální kariéru.

Aktuální dění ve všech osmi Regionálních fotbalových Akademiích můžete sledovat na jejich webových stránkách a sociálních sítích.

Zdroj: https://akademie.fotbal.cz/rfa-podnikaji-kroky-k-finalizaci-vyberu-pro-pristi-skolni-rok/a9637