V Olomouci proti RFA Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Ve středu 5. 12. 2018 jsme odjeli s nominovanými hráči do Olomouce na tzv. triangl  – tedy zápasy mezi třemi regionálními akademiemi. Postupně jsme se střetli s RFA Moravskoslezského kraje a domácí olomouckou RFA.

Herní systém byl nastaven tak, aby hráči nebyli příliš dlouho bez zátěže, proto se vždy hrálo 35 min. s jednou RFA, 35 min. s další RFA a následovala 35 min. pauza, po které jsme ve stejném pořadí pokračovali v konfrontaci. Celkem jsme tedy odehráli 2 x 35 min. s Olomoucí a 2 x 35 min. s akademií sídlící v Karviné.

Kategorie U15

Kategorie U15, pod taktovkou trenérů Miroslava Jirky, Michala Morávka a Tomáše Háka, hrála svá utkání na umělém trávníku SK Sigma Olomouc.

Nominovaní hráči:

Kumprecht, Gamper, Tecl, Zeman, Schmidt, Hanč, Husák, Kirchner, Bauer, Svoboda, Jeník, Záruba, Procházka, Břeň, Kraj, Pandula, Brychnáč a Šmahel.

Výsledky a branky:

RFA Pardubického kraje – RFA Moravskoslezského kraje 0:0

RFA Pardubického kraje – RFA Olomouckého kraje 2:0 (Šmahel 2)

RFA Pardubického kraje – RFA Moravskoslezského kraje 2:0 (Brychnáč, Procházka)

RFA Pardubického kraje – RFA Olomouckého kraje 1:2 (Šmahel)

Miroslav Jirka byl s utkáními spokojen: “V konfrontaci s ostatními akademiemi jsme obstáli velmi dobře. Všechna utkání jsme odehráli na vysoké úrovni a kluci za svoje výkony zaslouží pochvalu.”

Kategorie U14

Hráči z kategorie U14 odehráli svá utkání na umělém trávníku ZŠ Heyrovského a staral se o ně realizační tým ve složení Daniel Franc, Ondřej Volšík a Daniel Palaščák.

Výsledky a branky:

RFA Pardubického kraje – RFA Moravskoslezského kraje 2:0 (Pěnkava, Brož)

RFA Pardubického kraje – RFA Olomouckého kraje 0:0

RFA Pardubického kraje – RFA Moravskoslezského kraje 1:2 (Prokeš)

RFA Pardubického kraje – RFA Olomouckého kraje 1:2 (Divíšek)

Poněkud obsáhleji zhodnotil triangl Daniel Franc: “Zpočátku jsem moc velkým příznivcem trianglu nebyl, protože se mi zdálo, že jsou naši kluci po podzimní části sezóny unaveni a nechtěli jsme riskovat zranění. O to větší překvapení pro mě pak bylo, jakou úroveň zápasy měly. V prvním utkání našim soupeřem byla RFA z Karviné. Díky tomu, že jsme měli dvě jedenáctky, bylo možné postavit dva týmy, které odehrály prakticky stejně minut. V prvním zápase se nám dařilo držet cca. 25 minut velmi slušné tempo a do poslední tečky kluci pracovali na tom, co bylo řečeno v kabině před utkáním. Spoustu šancí bylo nevyužitých, ale i přesto jsme zaslouženě vyhráli. Druhá jedenáctka hrála s RFA Olomouc. Ani tento zápas neměl špatné tempo, hrálo se nahoru dolů. Z naší strany už bylo více nepřesností a nedařilo se nám správně pracovat s tempem hry, ale i přesto na mne utkání zanechalo dobrý dojem. V druhé polovině trianglu se party otočily a hráli se znovu dva zápasy po 35 minutách. V těchto zápasech už bylo vidět, že nám dochází síly, protože se kupily chyby a zbytečné ztráty míčů, ale i přesto bylo v zápase hodně pozitivních okamžiků.”

“Musím uznat, že na to, že kluci ze všech akademií mají za sebou skutečně náročný podzim, ve kterém si museli zvykat na nové prostřední, vyšší počet tréninků atd., byla opravdu velmi slušná úroveň všech zápasů. Jsem rád, že byla možnost, abychom se setkali v zápase s jinými akademiemi a mohli jsme porovnat “průběžné výsledky” naší práce. Celý den proběhl ve velmi přátelské atmosféře, což mě znovu utvrdilo v tom, že jdeme všichni v projektu RFA stejným směrem a za stejným cílem. Jsem přesvědčen o tom, že stejné pocity mají i kluci. Teď už je čeká zasloužený odpočinek přes Vánoce.Všem zúčastněným děkuji za skvělou spolupráci, hráčům za předvedené výkony a budu se těšit až budeme mít opět možnost hrát další utkání,” uzavřel Franc.