Inspirace v Red Bull Salzburg

Na začátku tohoto týdne byl šéftrenér Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje Ladislav Matras na stáži věhlasné rakouské akademie Red Bull Salzburg. Stáže umožnila nabídka ČOV a byla zaměřena zejména na manažerské nastavení, organizaci, manažerské a sportovní vize a účastnili se jí zástupci 12ti týmových sportů z celé ČR.

Po svém návratu zhodnotil pobyt na inspirativním místě slovy: “Vše mají perfektně promyšlené do posledního detailu a všechny složky v organizaci spolu navzájem kooperují pro výchovu hráčů a zajištění maximálního servisu, což je jejich společný cíl. Nemá smysl se bavit o podmínkách, vybavení centra, to je opravdu jako z jiné planety. Pro moji pozici, utvrzení v mém přesvědčení dělat pro děti maximum a motivaci do další práce byla stáž velmi přínosná. Po semináři došlo i k diskusi  mezi zástupci jednotlivých sportovních asociací a musím říci, že když jsem jim vyprávěl o režimu v RFA všichni byly nadšení a někteří se dokonce zajímali o stáž.”

Samozřejmě jsme moc rádi, že se podobných inspirativních cest můžeme účastnit, abychom se mohli neustále zlepšovat 🙂

Vypůjčujeme si video reportáž – spíše hokejové – o akademii v Salzburgu, abyste se sami mohli přesvědčit, jaké podmínky míjí hráči v Rakousku.

Zdroj: hokej.cz