80 profesionálních trenérů FAČR bude pomáhat malým klubům

Fotbalová asociace České republiky reaguje na nepříznivý vývoj především v okresním fotbale, který zasáhl celoevropský trend úbytku týmů i hráčů. V jejich řadách začíná působit 80 Grassroots trenérů mládeže (GTM), kteří budou s pomocí k dispozici především klubům na vesnicích a v malých městech.

,,Fotbalová asociace má jasný směr, kterým by se chtěla ubírat. Je třeba vnímat fotbal jako celek, zjednodušeně řečeno, pokud nebude fungovat okresní fotbal, nemůže nám fungovat ani reprezentace. Asociace aktuálně zaměstnává velké množství lidí, blížíme se k číslu 200, kteří mají za úkol dělat fotbal v souvislostech a provázat regionální fotbal s tím profesionálním. Naším soupeřem musí být Belgie, Švýcarsko nebo Rakousko, nesmíme bojovat mezi sebou, ale musíme jít všichni jedním směrem,“ představil strategii Fotbalové asociace technický ředitel Michal Prokeš.

V každém ze 76 okresů a 4x v Praze se tak nově objeví trenér zodpovědný především za mládežnický a neprofesionální fotbal, který bude klubům k dispozici s řešením jejich aktuálních problémů, budou hledat cesty, jak zvýšit a následně udržet členskou základnu klubů, důležitou součástí jejich práce pak bude i vzdělávání a inspirace trenérů, učitelů tělesné výchovy, ale i rodičů. Výrazně tak doplní a podpoří činnost již dlouhá léta fungujících 14 krajských trenérů mládeže FAČR.

,,Okresní trenéři mládeže jsou součástí strategického plánu FAČR, působit jich v ČR bude 80 a doplnili tak všechny projekty a myšlenky, které jsme za poslední roky realizovali. Jejich náplní práce bude komplexní servis pro kluby v jejich okrese tak, abychom společnými silami dokázali být nápomocni v základních patrech fotbalu. Abychom zajistili jednotný přenos myšlenek do klubů, s těmito trenéry jsme opakovaně absolvovali interní školení, a to jak teoretické, tak i praktické, jako bylo například toto ve sportovním centru v Nymburku,“ doplnil Otakar Mestek, vedoucí Grassroots oddělení FAČR.

 

PARDUBICKÝ KFS
Cincibuch Patrik patrikcincibuch@seznam.cz OFS Pardubice
Komoň Martin M.Komon@seznam.cz OFS Svitavy
Uhlíř Jan uhlir13@seznam.cz OFS Chrudim
Veselý Jaroslav vesely0964@seznam.cz OFS Ústí nad Orlicí

Jelikož zasahujeme i do Hradeckého a Středočeského kraje, musíme představit i jména dalších pracovníků OFS.

KRÁLOVÉHRADECKÝ KFS
Havlík Petr benjamin34@seznam.cz OFS Náchod
Kaplan Kamil kaplank@seznam.cz OFS Rychnov n. K.
Pankrác Martin m.pankrac@seznam.cz OFS Jičín
Pleva Jaroslav pleva@zsskolnivr.cz OFS Trutnov
Rejfek Otakar o.rejfek@seznam.cz OFS Hradec Králové
STŘEDOČESKÝ KFS
Bodnár Miroslav kouc@bodydam.cz OFS Příbram
Mráz Lukáš lukasmraz@seznam.cz OFS Praha – západ
Myška Roman romanmyska@seznam.cz OFS Nymburk
Paták Miroslav mirapatak@centrum.cz OFS Kutná Hora
Pikner Jan pikner71@seznam.cz OFS Kolín
Šonský Dominik Dominik.sonsky@seznam.cz OFS Mělník
Voráček Matěj matej.voracek@seznam.cz OFS Benešov
v jednání OFS Mladá Boleslav
v jednání OFS Beroun
v jednání OFS Rakovník
v jednání OFS Kladno
v jednání OFS Praha – východ

 

ZDROJ: https://mujfotbal.fotbal.cz/80-profesionalnich-treneru-facr-bude-pomahat-malym-klubum/a8535